Alape umyvadla Xcut a Xcross

Po založení Adolfem Lamprechtem v Penigu v roce 1896 je dnes Alape synonymem estetických řešení luxusní koupelny - konkrétně umyvadel s velkým důrazem na materiály, tvar a funkci. Glazovaná ocel je nejen materiálem moderní koupelny posledních 125 let, ale působí také jako silný zdroj inspirace. S rozsáhlým sortimentem v mnoha velikostech a geometrii, stejně jako vysoce kvalitními povrchovými úpravami, nezůstane žádné přání nesplněno. 

Xcut se zbavuje uzavřeného válcového tvaru umyvadlových stojanů stojících na podlaze a zmenšuje tělo umyvadla, aby vytvořil minimalistický design. Princip designu zaujme fascinující jasností a lehkostí bez ztráty stability. Integrovaný pultový prostor poskytuje praktický úložný prostor. Umyvadlo má průměr 397mm a je vysoké na podstavci 900mm. Je zde možné mít vodovodní baterie stojánkové z konstrukce a nebo baterie podomítkové - nástěnné.

Zpomalit v turbulentním světě také znamená zaměřit se na to podstatné pro interiéry. Této redukce je dosaženo obzvláště stylově a expresivně s Xcrossem. Estetická jednotka tvořená matným černým ocelovým rámem a bílým glazovaným umyvadlem vytváří kontrastní akcent v koupelně.